Презентація збірника VІ Бандерівських читань у Івано-Франківську

21 травня 2019 року в Івано-Франківську відбулася презентація книги «Економічний націоналізм та соціальна справедливість. VІ Бандерівські читання». Захід пройшов в приміщенні обласної «Просвіти» за участі голови Івано-Франківської обласної організації ВО “Свобода”, депутата обласної ради Михайла Королика та міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Модерував захід Юрій Сиротюк, народний депутат VІІ скликання від ВО «Свобода», директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», автор численних публікацій у сфері геополітики та безпекових питань.

За словами Юрія Сиротюка, книга стала напрацюванням VІ Бандерівських читань, які пройшли у Києві минулої зими за участі сотні доповідачів. До збірки відібрали найцікавіші наукові статті провідних вчених та дослідників економічного націоналізму, аналіз світового досвіду, рецепти всебічних, структурних соціально-економічних реформ в Україні.

«В Україні намагаються створити ілюзію, що є лише два економічні полюси: державний соціалізм та ультра лібералізм. Світовий досвід свідчить, що провідні країни світу давно відмовилися або активно відмовляється від цих економічних крайнощів та обирають шлях економічного націоналізму. Саме цей шлях забезпечує успіх економічного прориву країн, що розвиваються, та закріплює економічне панування провідних країн», – зазначив організатор щорічної міжнародної конференції «Бандерівські читання» Юрій Сиротюк.

Як приклад директор центру «УССД» розповів франківцям про десятьох реальних націоналістів –лідерів, які змогли здійснити економічний прорив у своїх країнах.

“США Дональда Трампа, Японія Шіндзо Абе, Індія Нарендра Моді, Бразилія Жаїра Болсонару успішно реалізовують політику економічного націоналізму. Завдяки цій політиці до азійських тигрів увірвалася Південна Корея, виборсалися з прірви у середині XX століття Португалія та Греція, повернула міць Франція. Зрештою африканська Руанда після геноциду і розрухи стала однією з найуспішніших країн Африки. Ба більше лише економічний націоналізм дозволяє здійснити прорив для країн, що розвиваються і закріпити лідерство для передових країн. То чому українцям кажуть, що це не спрацює? Що націоналізм застарів? Чому націоналісти 25 років незалежності знаходяться в опозиції? І всі роки нам говорять, що проводять реформи. Тому українцям не варто боятися націоналізму та націоналістів, а нарешті змінити цю стару політичну систему”, – наголошує Юрій Сиротюк.

Leave a Reply

Your email address will not be published.