Презентація моніторингового проекту «ІНДЕКС ВІЙНИ»

6 вересня 2019 р. відбулася презентація моніторингового проекту «Індекс війни» – піврічного аналізу воєнних конфліктів у світі, що здійснений Недержавним аналітичним центром «Українські студії стратегічних досліджень».

 

«Індекс війни» містить моніторинг світових воєнно-політичних конфліктів за січень-липень 2019 року, за принципом ранжування від найбільш гарячих і масштабних до менш помітних, але потенційно небезпечних.

На думку авторів дослідження «у світі триває новий етап стратегічного протистояння великих країн, яке можна розцінити як «тиху третю світову війну». Війну без оголошення війни, з задіянням усіх компонентів «війни четвертого покоління», що раз по раз проривається назовні через відкриті воєнні конфлікти. Водночас, на території менш розвинутих держав дедалі більше наростає інтенсивність збройних конфліктів різного рівня. Також бачимо посилення впливу мережевих воєнізованих формувань та виникнення інструменту квазідержав, на повну потужність задіяні приватні армії». Саме цю динамічну зміну воєнної обстановки у світі має на меті відстежувати моніторинговий проект «ІНДЕКС ВІЙНИ».

Методикою визначення індексу війни є розгляд наявних у світі конфліктів, що активно проявляються за період дослідження через низку індикаторів, які  окреслюють сутність, протікання конфлікту, його значення для регіональної та глобальної безпеки, класифікуючи їх за рівнем напруги, від найбільш гарячих до протистоянь мінімального рівня.

Експерти Недержавного аналітичного центру «Українських студій  стратегічних досліджень» для аналізу воєнної активності у світі пропонують класифікацію воєнних конфліктів за категоріями: війна (світові війни, регіональні війни, локальні війни, міждержавні війни, між державою та коаліцією, іноземна інтервенція, громадянська війна (включно із зовнішнім втручанням); прикордонне зіткнення (обмежений збройний інцидент); локальний конфлікт; воєнний переворот; теракт, або партизанська акція; внутрішньополітична криза (напруга, політична криза з можливістю ескалації, зовнішнього втручання); дипломатичне протистояння (торгівельні війни, дипломатичні конфлікти).

Моніторинг охоплює воєнні конфлікти в Україні, Ємені, Сирії, Афганістані, Лівії Центральноафриканській Республіці, Нігерії, Малі, Демократичній Республіці Конго, Камеруні та ін.

Завантажити: Індекс війни_print

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=t72gopY7b3M

Директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк

Експерт Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник

Leave a Reply

Your email address will not be published.