Окупація Білорусі Росією: коментар Юрія Олійника для 24 каналу

Над державою Білорусь у період незалежності завжди нависала загроза окупації чи поглинання Росією. Особливо після агресії РФ проти України та анексії Криму. Що чекає наших сусідів, сайт 24 каналу вирішив спитати експертів.

Повна версія за адресою https://24tv.ua/okupatsiya_bilorusi_rosiyeyu_eksperti_proanalizuvali_mozhlivi_stsenariyi_n1287999?fbclid=IwAR1GUPgFXOyaqDAQeb2D4ueIHsfqsaOw8JMBtI63pwEPtSsidQU3xDZC0Gg

Як пояснив у коментарі 24 каналу аналітик Українських студій стратегічних досліджень Юрій Олійник, “після програшу плану окупації та переведення під контроль України в 2014-15 роках РФ задумується про північний фланг більш серйозно”. Там проводяться спільні навчання, наприклад у Гродненській та Брестській області у 2018 році.

Тоді ж почалась імплементація плану анексії Білорусі як одного з сценаріїв трансферту влади в Росії (Путін мав стати президентом Союзної держави). Грудень 2018 та 2019 – кульмінаційні моменти тиску на Мінськ.

 

Лукашенко з одного боку готовий здавати частину національних інтересів і грати на боці Москви (зокрема, згадаймо осінні пропозиції прислати миротворців на Донбас, що мали б діяти в інтересах РФ), нагадує Юрій Олійник.

А з іншого – намагається втримати залишки суверенітету, обмежити вплив агентури Кремля в силових структурах, розгортається протистояння на нафтовому ринку, про яке йшлося вище. В Білорусі проходять опозиційні акції за збереження незалежності – влада не зачищає їх тотально, однак багатьох учасників саджає на кілька тижнів, під арешт.

Що робити у такій ситуації Україні?

Українська влада повинна підтримати братній народ, задіяти всі можливі дипломатичні заходи для підтримки білорусів, аби запобігти кремлівській анексії. Зокрема – підтримати білоруських патріотів, які виходять на маніфестації проти поглинання Москвою. 2020 року Білорусь має стати головним напрямком діяльності української дипломатії серед найближчих сусідів.

Також слід всіляко сприяти будь-яким ініціативам офіційного Мінська, що намагається відстрочити здачу суверенітету. Зокрема, нинішнє протистояння навколо нафтового ринку потребує не лише уваги Києва, але й прямої підтримки Мінська.

Слід усвідомити, що після реальної побудови так званої “Союзної держави” російські війська опиняться за 100 км від Києва. З усіма наслідками – від диверсійних до воєнно-стратегічних.

https://24tv.ua/okupatsiya_bilorusi_rosiyeyu_eksperti_proanalizuvali_mozhlivi_stsenariyi_n1287999

Leave a Reply

Your email address will not be published.