Війна в Нагірному Карабасі: що вона означає для України – коментар експерта

Вранці 27 вересня Вірменія і Азербайджан відновили бойові дії, при цьому звинуватили одне одного в ескалації насильства в Нагірному Карабаху. Уже за кілька годин Вірменія оголосила мобілізацію і воєнний стан. Азербайджан повідомив, що вводить воєнний стан із 28 вересня. Наслідком військових дій стали жертви з обох сторін, зокрема і серед цивільних.

МЗС України швидко зреагувало на ситуацію – висловило глибоке занепокоєння і закликали сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Коротше кажучи, Україна не стала на підтримку жодної зі сторін. Приблизно так само зробили і США. При цьому ще й застерегли інші країни від втручання у конфлікт.

Що ж робити Україні надалі? Як може вплинути на нас цей конфлікт, зокрема поведінка Росії стосовно нього? Про це «Вголос» запитав у експертів.

Юрій Олійник, к. політ. наук, міжнародний експерт НАЦ УССД:

Сьогодні ми бачимо, що Росія й далі намагається грати в хаотизацію світу. Оскільки і в Криму в неї проблеми з водою, і на Донбасі немає зрушень, і навчання НАТО в Україні пройшли, у них фактично зв’язані руки. Тому вони намагаються посилити свої позиції через підбурення тої ж Вірменії до активніших дій на Кавказі.

Тому Україні слід почати із нашої зовнішньополітичної доктрини, яка була прийнята напередодні. Там вказані наші стратегічні союзники – зокрема Туреччина та Азербайджан. Оскільки ці країни також зацікавлені у стримуванні Росії, а Вірменія є сателітом Москви, нам треба чіткіше говорити, що Азербайджан діє на своїй території, по суті, відвойовує захоплений Карабах. Крім того, ми й самі в Україні маємо таку проблему. Зараз наше МЗС просто заявило про свою стурбованість ситуацією, але я вважаю, що варто чіткіше висловити свою підтримку Азербайджану, принаймні моральну.

Що ж до впливу тамтешньої ситуації на Україну, насамперед треба сказати, що через цей конфлікт буде відволікатися увага світу. Росія зможе відвести увагу і сусідніх країн, і США від ситуації в Чорноморському басейні, в Сирії певною мірою, в Лівії. Це певним чином зможе розв’язати їй руки. Ще один момент – Росія отримає ще один майданчик, щоби вкотре показати себе «миротворцем», відбілити своє реноме у світі. Ну і якщо Вірменія за її старань таки піде в наступ, завдасть ударів Азербайджану, це означатиме послаблення нашого союзника і посилення Росії у світі.

Повну версію дивіться за адресою https://vgolos.com.ua/news/vijna-v-nagirnomu-karabasi-shho-vona-oznachaye-dlya-ukrayiny_1314472.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.