Підсумки американських виборів – коментар експерта

Результати виборів у США коментує  у коментарі керівник економічних програм НАЦ УССД Олександр Чупак.

Вибори до Конгресу Сполучених штатів Америки відбулися більше тижня тому, але в багатьох округах досі не пораховані 100% голосів. Однак головні результати вже відомі:

1) демократи зберігають більшість у Сенаті (верхня палата Конгресу);

2) республіканці здобувають більшість у Палаті представників (нижня палата).

Результати суттєво відрізняються від того, що очікувалося перед виборами. Опитування фактично одностайно вказували на значну перемогу республіканців, які мали здобути великі більшості в обох палатах. Проте цього не сталося, і Джо Байден задоволено заявив, що виборці підтримали політику, яку він проводив останні два роки. Хоча ті самі опитування говорять, що близько 70% громадян незадоволені поточним курсом Білого дому.

Це означає, що незмінною буде й політика Вашингтона щодо України. Більшість у Палаті представників означає, що республіканці перерозподілять комітети, зможуть формувати слідчі комісії, а також затверджуватимуть бюджетні питання.

Втім, на нашу користь діють дві деталі:

1) переважна більшість республіканців (так само, як і демократів) виступають за збереження, а то й збільшення допомоги для України. Тобто групи, що говорили проти, – в повній меншості;

2) навіть якщо Конгрес захоче обмежити допомогу, ухвалений у травні закон про ленд-ліз дозволить президенту діяти на свій розсуд. Тут важливо, щоб Джо Байден не змінював своєї думки щодо боротьби проти росії.

Так чи інакше, внутрішньоамериканські події не стали причиною для занепокоєння. Побачимо, що буде через два роки, адже є забагато невідомих: чи вирішить Джо Байден, якому буде 81 рік, балотуватися на другий термін; і кого номінують від республіканців: Дональда Трампа, Рона ДеСантіса чи когось іншого. А то буде вже зовсім інша історія.

Leave a Reply

Your email address will not be published.