Допомога США Україні: скільки саме, як можна витратити, що далі — Олександр Чупак / УССД

23 квітня Сенат США має остаточно ухвалити надання допомоги Україні в розмірі близько 61 млрд доларів США. Палата представників США на чолі зі спікером Джонсоном багато місяців до цього її блокувала, проте, зрештою, 20 квітня таки ухвалила довгоочікуване рішення. Тепер, після розгляду в Сенаті і підпису Президента США Джо Байдена, допомога почне надходити в Україну.

Україні вже у квітні буде доступно 60,84 млрд доларів допомоги. Примітно, що структура пакета включає виділення 23,2 млрд доларів для Пентагону з метою поповнення товарів оборонного призначення.

Набуття чинності такого Закону надає можливості не лише нашій державі, а й підтримує замовлення для підприємств військово-промислового комплексу США.

Наступна складова пакета — це 13,8 млрд доларів, які виділяють на закупівлю озброєння для України за програмою Ukraine Security Assistance Initiative.

Окрім цього, 11,3 млрд доларів виділяють на логістику озброєння, а також 7,9 млрд доларів прямої фінансової допомоги у вигляді кредитів, що, безумовно, дозволить стабілізувати курс національної валюти.

Більше – у коментарі Олександра Чупака, керівника економічних програм Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”. З етеру телеканалу “Ми – Україна” від 21.04.2024 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published.