Україна повертає собі темний континент

Після багатьох років маргіналізації Африки у своїй зовнішній політиці Київ розпочав дипломатичний наступ на континент. Він намагається обмежити російський вплив і отримати нових союзників у війні.

Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень” прокоментував динаміку української політики в Африканському регіоні для матеріалу польського видавництва Rzechpospolita. Експерт розповів, як Україна хоче збільшити свою присутність у Африці. З одного боку, йде дипломатичний наступ, з іншого – є пропозиції щодо економічного та зернового співробітництва.

Росія продовжує посилюватись в Сахелі, великою мірою через інертність Франції та інших західних держав. Однак Київ намагається налагодити відносини з державами регіону, що відчувають загрозу від російського впливу. В тому числі досить успішна підтримка уряду Судану, що веде боротьбу з повстанцями, яких підтримує Росія. Надається інформаційна підтримка, допомога у використанні дронів, також були випадки участі представників українського Головного управління розвідки, що координували удари по базам вагнерівців в Судані.
Однак масштабний удар по російському деструктивному впливу можливий лише за умов політичної волі та залучення ресурсів з боку союзників України, передусім США, Великої Британії та Франції.

Фото: ANGELA WEISS/AFP

Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”

Leave a Reply

Your email address will not be published.