Китай грає в шахи, а Тайвань — у шашки / Юрій Олійник

Про ситуацію навколо Тайваню, де впродовж останніх тижнів не спадає напруга, розповів кореспонденту АрміяInform кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм НАЦ «УССД» Юрій Олійник:

— Користуючись невизначеністю на Заході, Китай інтенсифікує підготовку до силових варіантів впливу на Тайвань, що пришвидшує потенційний конфлікт у регіоні. На тлі кризи всередині НАТО між європейськими державами та США  і спробами Трампа відновити відносини з росією Пекін посилює військово-технічні спроможності в акваторії Тайванської протоки.

Зокрема, галузевий журнал Naval News публікує фото величезних десантних барж, зроблених на пляжі на північному сході країни. «Ці кораблі можуть надати можливість вивантажити велику кількість бронетехніки прямо на тайванські дороги», — робить висновок видання. Почастішали проходи кораблів біля берегів Тайваню, про що повідомляють заяви з Тайбею.

Гарантій швидкої допомоги США у випадку гарячого конфлікту тепер ніхто не дасть. Це розуміють й інші союзники Заходу — Японія та Південна Корея.

Уряд Японії вже вивчає можливості розміщення на найпівденнішому і третьому за величиною острові Кюсю протикорабельних ракет з радіусом дії до 1000 кілометрів, здатних уразити цілі поблизу Північної Кореї та в прибережних районах Китаю.

Водночас Китай і далі грає в нейтрального миротворця, закликаючи повернути європейців до російсько-американських переговорів. Завдання — скористатись діями Вашингтона, щоб відтягнути до свого табору Європу як ключового партнера.

З іншого боку, Китай разом з Іраном і росією проводять навчання в Індійському океані, а нещодавно пройшла тристороння зустріч цих держав з приводу «іранської ядерної проблеми».

Китай не готовий до різких кроків без гарантій успіху, і поступово розгортає сили. Пріоритетом залишається політичний вплив на Тайвань, що повинен усвідомити патовий стан і відсутність зовнішньої допомоги. За потреби Пекін буде готовий перейти й до прямої висадки на острові, — пояснює Юрій Олійник.

Фото з відкритих джерел

Leave a Reply

Your email address will not be published.