Підсумки розслідування Мюллера розв’язують Трампу руки

Оголошено попередні результати роботи спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував імовірні контакти Дональда Трампа з росіянами в ході його президентської виборчої кампанії. Знайшли дещо цікаве, але загалом більшість вагомих звинувачень проти Трампа розвіялись. Про можливі наслідки розповів для InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

Розслідування Мюллера, що тривало більше року, вже стало частиною політичної міфології як у США і всьому світі, так і в Україні. Демократи раділи, що ось-ось ненависному Трампу настане імпічмент. В Україні обсмоктували тему Манафорта та витягували з комор туманні інсинуації про фінансування Януковичем правих сил, а команда Порошенка зі шкіри пнулася, демонструючи опонентам Трампа свою відданість і можливість долучитись до критики.

«Результат виявився майже пшиком. Навіть щодо втручання в систему американського правосуддя Мюллер обмежився мовчанкою, не виправдовуючи і не звинувачуючи чинного президента. Щось іще намагаються роздути конґресмени-демократи, але це вже істерика.

 

Попри конспірологічні теорії, розслідування не виявило ознак змови з іноземними силами з боку Трампа. Причини обережності останнього банальна – боявся, що випливуть якісь фінансові махінації чи ухиляння від сплати податків. Та зараз ситуація змінилась: Трамп – на коні й відновлює свою репутацію. Ба більше – готується до наступних президентських виборів (хоча CNN і малює електоральну перевагу його можливому опоненту Байдену).

Тож тепер хазяїн Білого дому зможе не озиратися на Конґрес і проводити більш різку політику. Причому як в антиросійському ключі, що вже бачимо у рішенні підтримати фінансово венесуельських опозиціонерів, так і у показній готовності до компромісів, про що свідчить остання годинна розмова з Путіним і м’які висновки після неї».

Leave a Reply

Your email address will not be published.