Путін думав, що проти Лукашенка виходитимуть з проросійськими гаслами, але побачив, що це черговий Майдан — Сиротюк

Юрій Сиротюк, співзасновник Білоруського інформаційного центру в Києві, директор НАЦ УССД та Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень прокоментували для Громадського радіо інтерв’ю президента Росії Володимира Путіна та новину про те, що Росія рефінансує 1 млрд доларів білоруського боргу.

Повну версію дивіться за посиланням https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/putin-dumav-shcho-proty-lukashenka-vykhodytymut-z-prorosiys-kymy-haslamy-ale-pobachyv-shcho-tse-cherhovyy-maydan-syrotiuk

Юрій Сиротюк: Російські військові вже долучені до ситуації в Білорусі. Російські спецслужби перебувають там на постійній основі, так само є і російські військові бази. Білоруське КДБ тісно інтегроване з російським ФСБ, вони на одному поверсі у Мінську. За останні три тижні ми багато чули про участь російських спецпризначенців в міліцейських розгонах мирних демонстрантів в Білорусі. Це не було підтверджено, але це побічно підтвердив Володимир Путін, який сказав, що на прохання Білорусі сконцентровано достатній воєнний потенціал, який залучатимуть за необхідності.

З 1996 року Білорусь є частиною Союзної держави з Росією. Після цього було укладено ще ряд безпекових угод, де ці держави зобов’язані сприяти одна одній, допомагати й підтримувати — в тому числі у військовому сенсі.

Економіка Білорусі глибоко інтегрована в російську економіку, вона глибоко кредитована російським бізнесом, є прямі дотації щороку. Четверта частина ВВП Білорусі формується прямими подачками Кремля. Інтервенція, захоплення Білорусі почалося набагато раніше і пришвидшилося останнім часом. Ці вибори мали стати фінальною крапкою. У Путіна падає рейтинг в Росії. Щоб підняти його є універсальний метод — Грузія, Крим. Треба на когось напасти.

Путін хотів застосувати технологію Антимайдану, розуміючи, що є незадоволення Лукашенком, але є і загальна любов до Росії, Союзної держави. Путін думав, що виступи проти Лукашенка почнуться з проросійськими гаслами, триколорами, але коли побачив, що виходить черговий Майдан, люди кричать «Жыве Беларусь!», виходять з біло-червоно-білими прапорами, то змінив свою тактику. Зараз Путін розуміє, що його найбільшим союзником був і залишається Лукашенко, тому використовує іншу технологію: намагається настільки розсварити Лукашенка з власним білоруським народом, що крім російських штиків у Білорусі, не лишиться жодної опори.

Путіну Лукашенка нікуди дівати. Путін розуміє, що Лукашенко зараз дуже слабкий партнер, бо має надзвичайно низьку підтримку у суспільстві. Лукашенко був основою російського впливу в Білорусі, це він заводив Росію в Білорусь. Під час його президентства у 1996 році підписали угоду про Союзну державу, тоді й були припинені будь-які демократичні процеси, знищена вся опозиція, зачищене політичне поле.

Лукашенко — це вже минуле, це політичний труп. У білорусів є два завдання: досягнути громадянських прав і свобод та не втратити незалежність. Білорусь зараз має три революції одночасно.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.