Трамп чи Байден? Хто вигідний Україні?- коментар експерта

У США почалась активна фаза передвиборчої кампанії на пост президента. Основними кандидатами на очільника Білого дому є теперішній американський лідер, республіканець Дональд Трамп та представник Демократичної партії Джо Байден. То хто із кандидатів на пост президента вигідніший для України? Про це ІА Вголос запитав у політика-міжнародника Володимира Волі, міжнародного експерта НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень” Юрія Олійника та експерта з міжнародних питань Українського інституту майбутнього Іллю Кусу.

Повну версію дивіться за адресою https://vgolos.com.ua/news/tramp-chy-bajden-hto-vygidnyj-ukrayini_1321369.html

Трамп уже звинувачував українських політиків у втручанні у вибори США. Як зараз потрібно поводитись, щоб не виникло скандалів?

Юрій Олійник:

Українські політики на офіційному рівні не повинні підтримувати чи критикувати ніякого кандидата у президенти США, бо це може погано закінчитись для нашої держави, адже буде розціненим, як втручання у внутрішні справи.

Україні не варто влазити у внутрішньополітичні ігрища в США. Так свого часу депутат від БПП Сергій Лещенко у 2016 році активно критикував Трампа, як кандидата на пост президента. Вляпався у схожу ситуацію і Володимир Зеленський, який намагався загравати із Трампом проти Байдена. Цього не повинно бути.

Який кандидат у президенти США вигідніший для України?

Юрій Олійник:

Якщо говорити з експертної точки зору, то звичайно ми мусимо налагодити добрі дипломатичні стосунки з обома кандидатами та партіями, які їх представляють.

Про Трампа багато говорять негативу, заявляючи, що він там заледве не найкращий друг Путіна. Проте я б хотів звернути увагу на реальні дії Адміністрації Трампа стосовно України.

У порівнянні з президентством Обами, за Трампа США активніше почала допомагати Україні. Нам виділяють кошти для купівлі сучасного військового озброєння, кошти на реформи. Трамп проти Росії показує жорсткішу позицію. Це і блокування та санкції США проти зведення Північного потоку-2, що не вигідно Україні. І, як на мене, демократи активніше йдуть на співпрацю із Російською Федерацією. Пригадаймо 2008 рік: Росія анексовує частину Грузії. У цей час Обама та демократи оголошують про перезавантаження стосунків з РФ. З початку війни на Донбасі адміністрація Обами не надто активно допомагала Україні у протистоянні з РФ. Нам навіть не дозволяли купувати зброю для оборони. А приходить до влади Трамп і нам продають «Джавеліни» та інше сучасне американське озброєння. А тому я побоююсь, що Джо Байден, як демократ, може почати активніше йти на примирення з Росією, як це робили його однопартійці-президенти. Трамп, як член Республіканської партії, навряд чи погодиться на дружбу з РФ.

Чому тоді Байден назвав Трампа «путінським щеням»?

Юрій Олійник:

На жаль, ми бачимо загальний рівень падіння політичної культури, як з боку республіканців, так і демократів. Останніх я взагалі побоююсь, бо їх заносить все більше у комуністичні гасла.

Тепер є багато емоцій, менше фактажу. І ці всі звинувачення про те, хто є більшим «щеням Путіна» – це просто популізм і спосіб якось принизити свого конкурента. У США вже кілька років тривають розслідування за фактом того, що Трамп співпрацює із Росією. Проте досі цього не вдалось офіційно довести. І у 2016 Росія дійсно втручалась у вибори США, але це було ймовірно зроблено для того, щоб посіяти у цій державі політичний хаос, а не підтримати Трампа.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.